NJIHUNI ME “FESTIVALIN LUFTARAK”/ Synon të zgjidhë konfliktet dhe përmirësojë marrëdhëniet – AlpeGossip
NJIHUNI ME “FESTIVALIN LUFTARAK”/ Synon të zgjidhë konfliktet dhe përmirësojë marrëdhëniet

NJIHUNI ME “FESTIVALIN LUFTARAK”/ Synon të zgjidhë konfliktet dhe përmirësojë marrëdhëniet

Në Peru zhvillohet festivali luftarak “Takanakuy” që synon të zgjidhë konfliktet dhe përmirësojë marrëdhëniet.

Festivali i përvitshëm zhvillohet në të gjithë provincën Chumbibilcas.

Video është postuar nga Zëri i Amerikës.

Festivali luftarak në Peru

Në Peru zhvillohet festivali luftarak "Takanakuy" që synon të zgjidhë konfliktet dhe përmirësojë marrëdhëniet. Festivali i përvitshëm zhvillohet në të gjithë provincën Chumbibilcas.

Gepostet von VOA – Zëri i Amerikës am Donnerstag, 27. Dezember 2018