Noizy publikon më në fund klipin e shumëpritur: S’do ta besoni kë përmend në tekst (FOTO) – AlpeGossip
Noizy publikon më në fund klipin e shumëpritur: S’do ta besoni kë përmend në tekst (FOTO)

Noizy publikon më në fund klipin e shumëpritur: S’do ta besoni kë përmend në tekst (FOTO)

Pas një pritjeje të gjatë, ditën e sotme reperi Noizy më në fund ka publikuar klipin e tij më të ri që mban titullin “Gjuha e kampionit”.

Në këngën në fjalë, Noizy flet sesi ka arritur të jetë i suksesshëm në jetë, por ajo çka ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve ka qenë përmendja e disa emrave jo pak të rëndësishëm. Fillimisht, në vargjet e para të këngës Noizy këndon: “S’kam ëndrra te sirtari/Kam misione… Nazif Destani!”

Për ata që nuk e dinë, Nazif Destani, i cili është dhe vëllai i aktorit Blerim Destani, është një nga biznesmenët shqiptarë më të pasur në botë.

Ndërsa në një tjetër varg, reperi këndon për darka në krah të Zamirit, referuar me shumë gjasa biznesmenit më të pasur në Shqipëri, Samir Mane. Ja teksti i plotë.

Chorus:
Flas gjuhen e kampionit,
Smirrna vesh me kta tlodhmit,
Zdu me dit se ca ke bo ti,
Grupi I’m esht Ma I forti,
x2; Hajde sille kan dush,
Kan dush hajde sille kan dush

Flas gjuhen e Kampionit,
imma champion boy,
Cha po thonit? Jeni kampion toys,
Nese don me dit im a London Boy,
Let me intoduce you to champions boy

Faktet flasin si deklarata,
Pasuri skam pas – pasuri do lo,
24 or per mu nuk jan kurgjo
Dita duhet tjet 2 dit dhe vec 1 nat,

skam ondrra te syrtari,
Kom misione.. Nazif Destani..
Kallxom me kan rrin kallxoj se kush je
Tregom sa ki nxhep tregoj se sa vle,

Tregimet posht e nalt shoki nuk jan kurgjo,
Tash kapem zyra tu e ble edhe njo,
U la la la u what a feeling,
Tu hanger dark per krah me zamirin,

Chorus:
Flas gjuhen e kampionit,
Smirrna vesh me kta tlodhmit,
Zdu me dit se ca ke bo ti,
Grupi I’m esht Ma I forti,
x2; Hajde sille kan dush,
Kan dush hajde sille kan dush

Jam 1’shi 2’shi 3’shi – pastaj fillojn tjeret,
Une sjom tu fjet shoki – biles jam cu shum heret,
Nese e du – punoj per te,
E marr? – Dhe fol per te,

Athu? – jom kon me fat,
Athu? – Jom le per te,
Kudo qe shkojm bohet veni katastrof,
Kta tjert u lodhen un hala skom marr hov,

Klika mbas klika we hit them bang,
Sillëma sillëma in the bag,
A dini ca? Kjo asht Ma shum se rrep,
Katrrora nuk ka ktu jemi rreth,

Ejj un jam ai djali mo,
Trust I’m on a gully mode,
Hit them with the heavy blows,
Ikin vrap si rally kto