“NUK DI TË TRADHËTOJ”/ Krisja mes Ilirit dhe Monikës. Aktorja: Do t’i rezistoj… – AlpeGossip
“NUK DI TË TRADHËTOJ”/ Krisja mes Ilirit dhe Monikës. Aktorja: Do t’i rezistoj…

“NUK DI TË TRADHËTOJ”/ Krisja mes Ilirit dhe Monikës. Aktorja: Do t’i rezistoj…

Spektakli i sotëm ka nisur duke premtuar kështu edhe një gjysëm finale plot emocione edhe surpriza.

Dinamika e parë që u diskutua ishin edhe debatet e fundit mes Monikës dhe Ilirit.

Dyshja duket se nuk po gjen dot gjuhën e përbashkët të komunikimit teksa balerini iu drejtua aktores me këto fjalë: Po luan bllofin, dhe kam të drejtë ta them këtë gjë për ty, ndërsa ti për mua jo.

Kjo deklaratë ka mërzitur shumë Monikën e cila është shprehur se ‘’është në pritje që të Iliri të kuptojë gabimin e fjalëve të tij’’.

Gjatë spektaklit Iliri gjithashtu deklaroi se Monika i duhet finales por nuk beson se e meriton plotësisht ta prekë atë.

‘’Do t’i rezistoj deri në fund qëndrimit tim. Me djemtë jam ndjerë mirë sepse më kanë ndenjur afër në situatë shumë të vështirë. Unë sot nuk dua të bëj debat por githashtu dua të them se unë nuk di të tradhëtoj’’,- u shpreh Monika.

Sa i përket marrëdhënies së tyre jashtë Monika deklaroi se do të donte që të ruante shoqërinë me Ilirin si një mundësi që ai të njohë vërtetë karakterin e saj.