NUK DO E BESONI/ Kjo është ngjyra që do “sundojë” këtë sezon dhe në fokus të çdo shtëpie mode – AlpeGossip
NUK DO E BESONI/ Kjo është ngjyra që do “sundojë” këtë sezon dhe në fokus të çdo shtëpie mode

NUK DO E BESONI/ Kjo është ngjyra që do “sundojë” këtë sezon dhe në fokus të çdo shtëpie mode

Ngjyrën e gjelbër do ta shihni kudo këtë sezon, kështu që bëhuni gati për trendin e ri.

Jeshilja e këtij sezoni nuk është pastel. Është një jeshile e guximshme, e egër, e pamundur për t’u shmangur në rrugë.

Një gjë është e sigurt, me një veshje në këtë ngjyrë nuk do të kaloni pa rënë në sy. Influencuesit e modës janë shfaqur, duke kombinuar të gjelbrën me trëndafila dhe aksesorë të tjerë. Por pasarelat e modës guxojnë më shumë.

Molly Goddard, i veshi modelet në të gjelbër bashkë me rozë ose të kuqe. Gucci ka stilime pak më delikate, me pantallona jeshile , bluzë të zezë dhe një çantë rozë pastel, që sidoqoftë tërheq të gjithë vëmendjen.

Megjithatë, ju mund ta nisni me pak, deri sa të gjeni stilin që ju përshtatet më shumë.

Burimi: Who What Wear