“NUK DO I MBAJ MË RROBAT NË SHTËPI”/ 50 Cent djeg bluzën e firmës Gucci, shkak bëhen… (VIDEO) – AlpeGossip
“NUK DO I MBAJ MË RROBAT NË SHTËPI”/  50 Cent djeg bluzën e firmës Gucci, shkak bëhen… (VIDEO)

“NUK DO I MBAJ MË RROBAT NË SHTËPI”/ 50 Cent djeg bluzën e firmës Gucci, shkak bëhen… (VIDEO)

Reperi 50 Cent shihet duke e djegur bluzën e tij Gucci si protestë kundër firmës italiane Gucci dhe akuzave për dizajnet e tyre me fytyrën e zezë, shkruan Insajderi.

Të mërkurën, reperi publikoi një video të tij në Instagram duke djegur bluzet me logot Gucci, kurse një grumbull tjetër me bluza shihet në tokë.

“Do i largoj tërë rrobat e Guccit që kam në shtëpi. Unë nuk do ta përkrah këtë kompani më”- tha 43 vjeçari.

Bashkë me videon ai publikoi edhe një veshje tjetër të Gucci e cila u kritikua shumë se prezantonte fytyrën e zezë, duke thënë se të gjitha këto rroba do ti jap për bamirësi.