“NUK E GJETA FORCËN”/ Miriam Cani bën rrëfimin e ndjerë për nënën që humbi 10 vite më parë – AlpeGossip
“NUK E GJETA FORCËN”/ Miriam Cani bën rrëfimin e ndjerë për nënën që humbi 10 vite më parë

“NUK E GJETA FORCËN”/ Miriam Cani bën rrëfimin e ndjerë për nënën që humbi 10 vite më parë

Alban Skënderaj publikoi dje një këngë kushtuar jo vetëm nënës së tij, por edhe asaj të Miriam Canit. Kjo e fundit përmes një postimi në Instagram, shprehet në mënyrën më emocionuese se nuk ka mundur dot që t’i këndojë nënës së saj, e cila është ndarë para 10 vitesh nga jeta.

“Nuk do mundem të të falenderoj dot kurrë mjaftueshëm që përjetësove në fjalë e tinguj atë që ndjej për nenën time, por tashmë edhe ti ndjen për tendën”, shkruhet ndër të tjerash në mbishkrimin e Miriamit.

Ajo rrëfen se kjo këngë ka 10 vite që qëndron në sirtar, por doli në dritë vetëm dje.

“Kam 10 vite që e këndoj këtë kënge çdo ditë brenda vetes. E dua me çdo qelizë të trupit tim, e mendoj me çdo frymëmarrje timen dhe e di që një ditë ky gjysmëshpirt do të plotësohet”, e mbyll dedikimin për të ëmën këngëtarja.Alban Skënderaj përjetoi dhimbjen e thellë të humbjes së nënës 2 vite më parë.

View this post on Instagram

Nuk e kam gjetur kurr forcen ne keto 10 vite ti kendoj keto vargje qe ti shkepute nga shpirti im. E kam shume te veshtire te shkruaj apo te flas per te pa me rrahur zemra cmendurisht fort. Koha sheron cdo plage thone…por une di te them qe thjesht mesohesh te bashkejetosh me nje dhimbje te tille. Perpiqesh qe kete dashuri qe ruan forte ne shpirtin tend t’a kthesh ne force dhe motiv. Nuk do mundem te te falenderoj dot kurre mjaftueshem qe perjetesove ne fjale e tinguj ate qe ndjej per nenen time por tashme edhe ti ndjen per tenden. Na bashkojne plote gezime por edhe dhimbja na ben nje. Kam 10 vite qe e kendoj kete kenge cdo dite brenda vetes. E dua me cdo qelize te trupit tim, e mendoj me cdo frymarrje timen dhe e di qe nje dite ky gjysmeshpirt do te plotesohet.

A post shared by Miriam Cani (@miriamcani) on