NUK KA MË KONCERTE/ Yll Limani bëhet nostalgjik, kujton me mall kohën kur këndonte: Kur Korona ishte… – AlpeGossip
NUK KA MË KONCERTE/ Yll Limani bëhet nostalgjik, kujton me mall kohën kur këndonte: Kur Korona ishte…

NUK KA MË KONCERTE/ Yll Limani bëhet nostalgjik, kujton me mall kohën kur këndonte: Kur Korona ishte…

Pandemia Covid-19 duket sikur i ka bërë “pause” jetës dhe të gjitha aktiviteteve të saj.

Kujdesi që tashmë duhet të tregojmë është maksimal dhe e para gjë e ndaluar janë grumbullimet, me qëllim parandalimin e përhapjes së virusit.

Tashmë i kemi thënë “bye-bye” koncerteve dhe festave të mëdha, mirëpo kjo po i mungon shumë Ylli Limanit.

Këngëtari ka kujtuar kohët e vjetra kur bënte namin në koncerte dhe s’kishte asnjë problem.

Në një postim në InstaStory, ai ka ndarë një video të vjetër të tijën teksa i ka vënë flakën skenës e publikut, ndërsa këtë periudhë të bukur e quan:

“Kur Korona ishte vetëm birrë”

https://iconstyle.al/wp-content/uploads/2020/11/88652279_120187426568779_4360267745247438828_n.mp4?_=1

Video është regjistruar në nëntor të vitit që lamë pas, atëherë kur jeta ishte e bukur për të gjithë dhe askush s’e dinte ç’na priste më vonë.

Epo, shpresojmë se ditë më të mira do të vijnë!