PAS BEBE REXHËS PËRLOTET EDHE DUA LIPA/ Ja reagimi i këngëtares kur mori vesh lajmin (VIDEO) – AlpeGossip
PAS BEBE REXHËS PËRLOTET EDHE DUA LIPA/ Ja reagimi i këngëtares kur mori vesh lajmin (VIDEO)

PAS BEBE REXHËS PËRLOTET EDHE DUA LIPA/ Ja reagimi i këngëtares kur mori vesh lajmin (VIDEO)

Dua Lipa është nominuar për dy çmime Grammy.
As Dua Lipa nuk i ka përmbajtur lotët kur ka përcjellë nomiminimet për çmimet Grammy.

Artistja shumë e suksesshme përmbyll vitin fantastik me dy nominime, atë për artisten e re më të mirë dhe për këngën më të mirë “Dance”.

Shqiptarja tjetër që e ka pritur poashtu nominimin e parë për Grammy me lot është edhe Bebe Rexha, e cila është nominuar në të njëjtën kategori me Duan, atë për ‘Best New Artist’.

TWO GRAMMY NOMINATIONS!!

TWO GRAMMY NOMINATIONS!! BEST NEW ARTIST AND BEST DANCE RECORDING FOR ELECTRICITY!!! I AM SO HUMBLED AND THANKFUL. THANK YOU! ❤️❤️❤️❤️ Recording Academy / GRAMMYs

Gepostet von Dua Lipa am Freitag, 7. Dezember 2018