PAS SUKSESIT NË ZVICËR/ Ja në cilat shtete të Europës do e shihni “2 gisht mjaltë” – AlpeGossip
PAS SUKSESIT NË ZVICËR/ Ja në cilat shtete të Europës do e shihni “2 gisht mjaltë”

PAS SUKSESIT NË ZVICËR/ Ja në cilat shtete të Europës do e shihni “2 gisht mjaltë”

Filmi më i ndjekur dhe më i komentuar i vitit 2019 “2 gisht mjaltë” nuk ka të ndalur me suksese, tani edhe jashtë Shqipërisë. Këto ditë Ermali dhe Elvana ndodhen në Zvicër për premierën e filmit i cili i ka çmendur zviceranët.

Të gjithë biletat janë shitur dhe “2 gisht mjaltë” është shpallur në vend të dytë në Zvicër si filmi më i shitur në kinema pas “Avengers”.

Pas suksesit në Zvicër, “2 gisht mjaltë” do të dalë në kinematë e Austrisë dhe Gjermanisë në datë 23 maj.

Kujtojmë që “2 gisht mjaltë” theu rekord në historinë e kinemasë shqiptare me 190 mijë bileta të shitura.