PAS VDEKJES SË KARL-IT/ Drejtori i ri i “Chanel” prezanton koleksionin e parë dhe nuk duhet humbur – AlpeGossip
PAS VDEKJES SË KARL-IT/ Drejtori i ri i “Chanel” prezanton koleksionin e parë dhe nuk duhet humbur

PAS VDEKJES SË KARL-IT/ Drejtori i ri i “Chanel” prezanton koleksionin e parë dhe nuk duhet humbur

Është padyshim e vështirë të krijosh rrugën tënde dhe të ndjekësh gjurmët e stilistëve të njohur si Coco Chanel dhe Karl Lagerfeld.

Drejtori i ri kreativ i Chanel, Virginie Viard paraqiti një sfilattë butë si: kostume minifigurë vajzash,  veshje të zbukuruara me hark dhe ngjyra të ëmbla.

Frymëzuar nga udhëtimi, shfaqja e sotme u organizua në Grand Palais të Parisit, një vend që Chanel ka treguar për vite me rradhë. Xhaketa një element kryesor në ADN-në Chanel.  Disa nga detajet që ranë në sy ishin Xhaketat me shumë xhepa për të mbajtur pasaporta, para, telefon, dhe nevoja të tjera. Pantallona të shkurtra Chanel dhe pantallona të bardha Bermuda gjtihashtu dhe aksesore të vogla si mini çantat.

Kjo ishte një shfaqje relativisht e thjeshtë nga Viard por vetëm vetëm fillimi.