Pasi DONALD LU shfaqet në “PORTOKALLI”/ Reagon Ambasada Amerikane duke…(FOTO) – AlpeGossip
Pasi DONALD LU shfaqet në “PORTOKALLI”/  Reagon Ambasada Amerikane duke…(FOTO)

Pasi DONALD LU shfaqet në “PORTOKALLI”/ Reagon Ambasada Amerikane duke…(FOTO)

Mbrëmjen e djeshme i ftuar special në “Portokalli” ishte ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu i cili gjatë shfaqjes ka thënë: “Nuk iki pa vënë drejtësi në tregun e madh të shoqërisë shqiptare”.

Më pas Lu i është drejtuar aktorëve të cilët luanin rolin e liderëve politik dhe u ka thënë: “Gjithmonë shisni gjërat e gabuara për njerëzit”.

“Na doli mjekra duke pritur, o burrë!”, i tha ambasadori “Ramës”.

 

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar me një postim në Facebook ku i ftonte të gjithë të ndiqnin Donald Lu.

“Mos e humbsni Ambasadorin Lu në Portokalli sonte në mbrëmje! Falenderime të veçanta aktorëve dhe personelit, për përvojën e jashtëzakonshme!”, shkruhet në postimin e ambasadës.