Peneli i zi është trendi i vjeshtës (FOTO) – AlpeGossip
Peneli i zi është trendi i vjeshtës (FOTO)

Peneli i zi është trendi i vjeshtës (FOTO)

Ja disa ide te bukura për te realizuar një penel te bukur dhe ne trend.
Një klasik i make up-it i cili rinovohet çdo sezon është pikërisht peneli një ever green i sirtarit te bukurisë. Vija e penelit ne qepallën e sipërme nuk del kurrë nga moda por çdo sezon merr forma edhe me te bukura ashtu sikurse këtë vjeshtë/dimër i cili do te jete shume ne trend vetëm nëse do ta realizoni te trashe dhe te zgjatur i cili te kujton stilin e viteve 60′. Një penel i cili duhet te ketë një impakt te madh, i kufizuar mire aq sa te marre te gjithë vëmendjen.

Te mbani penel ne sy është një zgjedhje e cila ju nxjerre ne pah sytë dhe projekton ndjesi rebelimi por edhe joshjeje. Një vije peneli mund te transmetoje shume. Peneli i syve është një produkt pa kohe i cili përveç se femrat ne mbare boten tërheq shume edhe make up artist dhe për me tepër ne pasarelat e vjeshtë/dimër 2018-19 i propozuar ne versione te ndryshme por gjithmonë me një impakt te fort. Ja disa ide te bukura për te realizuar një penel te bukur dhe ne trend.