“PENISI I VERËS”/ Çfarë ndodh me meshkujt gjatë temperaturave të larta? – AlpeGossip
“PENISI I VERËS”/ Çfarë ndodh me meshkujt gjatë temperaturave të larta?

“PENISI I VERËS”/ Çfarë ndodh me meshkujt gjatë temperaturave të larta?

Mesa duket ndryshimi i temperaturave veç lodhjes së tepërt shkakton edhe ndryshime tek organet gjenitale. Sipas “Mirror” temperaturat e larta dhe vapa përvëluese ndikon pozitivisht tek meshkujt, më saktë tek penisi i tyre.

Fenomeni i quajtur “Penisi i verës”, e bën penisin të duket më i madh dhe ky term u përdor pasi shumë burra këmbëngulën se moti i ngrohtë po bënte që penisi i tyre të rritej. Ata thanë se gjatë dimrit, madhësia nuk ishte kjo. Disa të tjerë u shprehën se vinin re ndryshime edhe në testikujt e tyre.

kspertët thonë se në fakt ky është një fenomen, por madhësia e penisit nuk ndryshon. Burrat mendojnë se penisi i tyre është rritur pasi gjatë të nxehtit ai është më shumë i kontraktuar. Kur jashtë është shumë vapë, kontakti me ujin është më i shpeshtë prandaj perceptimi i një penisi më të madh është real.