PËRBALLJA ME ISH PARTNERIN/ “Kënga Magjike” bën sërish bashkë këta çifte që s’janë më bashkë! (FOTO) – AlpeGossip
PËRBALLJA ME ISH PARTNERIN/ “Kënga Magjike” bën sërish bashkë këta çifte që s’janë më bashkë! (FOTO)

PËRBALLJA ME ISH PARTNERIN/ “Kënga Magjike” bën sërish bashkë këta çifte që s’janë më bashkë! (FOTO)

Këtë vit është edicioni i 20-të i festivalit të “Këngës Magjike”  ku këngëtarët konkurojnë me njeri –tjetrin për çmimet e shumta dhe vendin e parë.

Festivali do të mbahet në  datat 5 dhe 6 dhjetor janë netët gjysmëfinale dhe  në datën 8  do të jetë  finalja e madhe e festivalit.

Kënga Magjike ka marrë një vëmendje të madhe  duke u përfolur mbi surpziat e shumta që na presin por ky detaj na ka bërë shumë kuriozë.

Ndryshe nga vitet e kaluara në këtë edicion do të shohim tre çifte të cilët i kanë dhënë fund marrëdhënies së tyre por që skena do i bëjë sërish bashkë.

Ndërkohë që Flori përflitet për lidhjen me Elvanën dhe “Plas”, mesa duket kemi harruar romancën që pati me Orindën. Vallë si do ndihet Turi për bashkëshorten? 

Nga mediat online kemi mësuar se Mc Kresha dhe Rozana Radi nuk kanë pranuar të performojnë në një ditë dhe akoma nuk e dimë arysen dhe si ish çifti do ja bëj me netët e tjera.

Këtë vit krah Arditit do të jetë edhe balerina Klaudja Pepa dhe ne mezi po presim të shohim përballjen me Albën dhe Albi Nakon.

Flori Mumajesi dhe Orinda Huta

Albi Nako dhe Klaudja Pepa

Mc Kresha dhe Rozana Radi

AlpeNews.al