PERFORMOI NË VERË NË KOSOVË/ Zbulohet shuma marramendëse që u pagua reperi Action Bronson (FOTO) – AlpeGossip
PERFORMOI NË VERË NË KOSOVË/ Zbulohet shuma marramendëse që u pagua reperi Action Bronson (FOTO)

PERFORMOI NË VERË NË KOSOVË/ Zbulohet shuma marramendëse që u pagua reperi Action Bronson (FOTO)

Festivali “Sunny Hill” që u mbajt në muajin gusht në Gërmi, solli në Kosovë artistët më në zë si Dua Lipa, reperin Gashi, Martin Garrix, Action Bronson e shumë të tjerë. Sigurisht që ne shqiptarët, jemi shumë kuriozë të mësojmë sesa është paguar secili prej tyre për performancës përpara të rinjve.

Mirëpo, mediat në Kosovë kanë arritur të zbulojnë shumën që ka marrë reperi shqiptar Action Bronson. Në shkresën e firmosur nga kryetari i bashkisë së Prishtinës Shpend Ahmeti, zbulohet se ai është paguar rreth 60.000 euro.

Mendohet se edhe reperi Gashi, mund të ketë pasur të njëjtën pagesë si Action, edhe përse nuk është konfirmuar ende.

Organizatorët e “Sunny Hill Festival” janë shprehur se festivali do të kthehet në një traditë dhe do të organizohet vit pas viti.

 

View this post on Instagram

BEAUTY SCHOOL DROPOUT. WHITE BRONCO.

A post shared by Action Bronson (@bambambaklava) on