PËRFUNDON “MEHMET PUSHTUESI”/ Nis seriali i ri turk ku luan aktori i njohur shqiptar (FOTO) – AlpeGossip
PËRFUNDON “MEHMET PUSHTUESI”/ Nis seriali i ri turk ku luan aktori i njohur shqiptar (FOTO)

PËRFUNDON “MEHMET PUSHTUESI”/ Nis seriali i ri turk ku luan aktori i njohur shqiptar (FOTO)

Serialet turke janë ndër më të ndjekurit në vendin tonë dhe personazhet e tyre kanë rrëmbyer zemrat e shqiptarëve, duke i gozhduar përpara ekranit.

“Mehmet pushtuesi” ishte seriali i fundit në “Tv Klan”, i cili pati sukses të madh dhe shikueshmëri të lartë. Pas përfundimit të tij, një tjetër serial i ri pritet të gozhdojë tashmë shikuesit.

“Kryeqyteti i Abdylhami”, quhet seriali ku krah aktores së njohur si Gymysh, Songyl Oden, do të luajë aktori i famshëm shqiptar Nik Xhelilaj. “Kryeqyteti i Abdylhamit” do të nisë transmetimin ditën e sotme në orën 21:00.

KRYEQYTETI – ABDYLHAMIT NGA 7 JANARI

#KryeqytetiAbdylhamit premierë 7 Janar ora 21:00 në #TvKlan dhe #KlanHDAbdylhamit Han ishte sulltani më modern dhe inovator i të gjitha kohërave. Ai kishte shumë projekte për të ardhmen e shtetit, madje planifikoi edhe një tunel nënujor në Stamboll, i cili u ndërtua në vitin 2017. Ai ishte vizionar dhe filantropist. Sidoqoftë, si pasojë e disa tradhtarëve brenda pallatit dhe madje edhe brenda familjes së tij, ai nuk arriti dot t’i përfundonte të gjitha projektet e planifikuara.I zgjuari Sulltani Abdylhamit, përjetoi shumë kohë të vështira dhe shumë suksese duke lënë gjurmë në historinë e politikës botërore të shekullit XIX. Ai ishte perandori i fundit për nga rëndësia (sulltani i 34-rt) i një dinastie shumëshekullore. Me aktorët: Bulent Inal, Hakan Boyav, Ozlem Conker, Songul Oden dhe aktori shqiptar Nik Xhelilaj.

Gepostet von Seriale TV KLAN am Sonntag, 6. Januar 2019