PESË TË PLAGOSUR/ Reklama bie dhe përfundon mbi kokat e kalimtarëve (VIDEO) - AlpeGossip
PESË TË PLAGOSUR/  Reklama bie dhe përfundon mbi kokat e kalimtarëve (VIDEO)

PESË TË PLAGOSUR/ Reklama bie dhe përfundon mbi kokat e kalimtarëve (VIDEO)

Një reklamë gjigande është shembur dhe ka përfunduar mbi kokat e kalimtarëve të rastit në një rrugë, duke plagosur pesë vetë.

Pamjet dramatike tregojnë kalimtarët e rastit që përfundojnë nën reklamën që shembet

Reklama gjashtë metra e gjatë besohet të jetë rrëzuar për shkak të erërave të forta.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar ekipet e emergjencës dhe i dërguan në spital të lënduarit.

Sipas mjekëve, që të pesë të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetë.

Incidenti ndodhi në provincën Guizhou, në pjesën jugperëndimore të Kinës.