Policia ARRESTON balerinën/ Do të ngeleni pa fjalë kur të merrni vesh arsyen – AlpeGossip
Policia ARRESTON balerinën/ Do të ngeleni pa fjalë kur të merrni vesh arsyen

Policia ARRESTON balerinën/ Do të ngeleni pa fjalë kur të merrni vesh arsyen

Një kërcimtare belly dance në Egjipt është arrestuar pasi kërcente në mënyrë tepër provokuese si dhe nuk mbante të veshura mbathje.

Ekaterina Andreeva, e cila njihet Gawhara mahniti pjesëmarrësit në një festë në Giza, por për forcat e policisë nuk ishte aspak e tillë.

“Rregullat për një perfomormancë kërcimi thonë se kërcimtarja duhet të veshë të brendshme të cfarëdo lloj ngjyre, përveç asaj të trupit. Gawhara nuk kishte të brendshme dhe ishte provokuese” – tha prokurori egjiptian Hatim Fadl.

Fustani I hapur si dhe mungesa e të brendshme bëri që policia ta arrestonte atë ,e akuzat se nxiste të rinjtë për padëgjueshmëri dhe imoralitet.

Balerina u lirua me kusht kundrejt një pagese pre 300 euro.