Prej vitesh në Amerikë, por ZAKONIN tipik të shqiptarit prindërit e Marios nuk e harrojnë… (FOTO) – AlpeGossip
Prej vitesh në Amerikë, por ZAKONIN tipik të shqiptarit prindërit e Marios nuk e harrojnë… (FOTO)

Prej vitesh në Amerikë, por ZAKONIN tipik të shqiptarit prindërit e Marios nuk e harrojnë… (FOTO)

Artisti i ‘make-up’-it me origjinë shqiptare, Mario Dedivanoviç, shpeshherë ka treguar në rrjete sociale se pavarësisht se jeton prej vitesh në SHBA e ruan identitetin e tij kombëtar. Për më tepër përpara disa kohësh kur hodhi në treg linjën e re të toneve të ‘make-up’-it së bashku me Kim Kardashian, njërit prej tyre i vendosi emrin ‘Albanian’ (shqiptar).

 

Së fundmi në ‘Instagram’-in e tij Mario ka postuar një fotografi ku duket i veshur me një palë pizhame dhe pantofla që përdoren gjatë dimrit për të mbajtur këmbët ngrohtë. Por ai ka treguar se në fakt kjo është një traditë e gjithë prindërve shqiptarë. “Paketa fillestare kur shkon në shtëpinë e prindërve të tu shqiptarë”, – ka shkruar Mario.