Prek Ardit Gjebrea: Diva e vërtetë! Fat që kam jetuar në kohën tënde (FOTO) – AlpeGossip
Prek Ardit Gjebrea: Diva e vërtetë! Fat që kam jetuar në kohën tënde (FOTO)

Prek Ardit Gjebrea: Diva e vërtetë! Fat që kam jetuar në kohën tënde (FOTO)

Këngëtarja e njohur Nexhmije Pagarusha feston gjatë ditës së sotme 85-vjetorin e saj të lindjes.
Mes urimesh dhe aktivitetesh në nder të saj, një nga urimet më të veçanta ka qenë i kantautorit dhe moderatorit Ardit Gjebrea.

Në profilin e tij në Instagram ai ka publikuar një foto ku ai dhe këngëtarja shfaqen të përqafuar sëbashku dhe krahas saj ka shkruar:

“Gëzuar ditëlindjen çika jeme! Në fakt ti je çika e të gjithëve, je bylbyli i Kosovës, Diva e vërtetë, The real Queen! Por ty të pëlqen thjesht #NexhmijePagarusha dhe në fakt kush të njeh shpirtin, e di se sa e mira je! Fat që kam jetuar kohën tënde!,”-përfundon Gjebrea.

Me rastin e 85 vjetorit të ditëlindjes së zonjës së madhe të këngës, Nexhmije Pagarusha, (Nderi i Kombit), presidenti amerikan Donald Trump i ka akorduar asaj medalje Mirënjohjeje.