"PRINCESHA E MBRËMJES"/ Rita Ora shkëlqen në eventin më të madh muzikor në Australi - AlpeGossip
“PRINCESHA E MBRËMJES”/ Rita Ora shkëlqen në eventin më të madh muzikor në Australi

“PRINCESHA E MBRËMJES”/ Rita Ora shkëlqen në eventin më të madh muzikor në Australi

‘Aria Awards’ është një nga eventet më të rëndësishme muzikore në kontinentin australian. Këngëtarja shqiptare, Rita Ora për këtë vit është zgjedhur si e ftuar speciale në event. Në parakalimin e tapetit të kuq, ajo kishte zgjedhur të vishte një fustan në ngjyrë lejla i frymëzuar nga përrallat dhe të gjitha mediat e huaja e cilësuan si ‘princesha e mbrëmjes’.

 

Më pas Rita u ngjit në skenë për të performuar disa nga hitet e saj më të njohura dhe në pjesën më të madhe të eventit vëmendja ishte e drejtuar nga ajo. Këngëtarja me origjinë shqiptare prezantoi dhe një nga çmimet më të rëndësishme të mbrëmjes, ‘Kënga më e mirë Pop’.