QEN I VËRTETË APO STATUJË? Fotografia që bëri lëmsh gjithë rrjetin – AlpeGossip
QEN I VËRTETË APO STATUJË? Fotografia që bëri lëmsh gjithë rrjetin

QEN I VËRTETË APO STATUJË? Fotografia që bëri lëmsh gjithë rrjetin

Në pamje të parë duket një statujë shumë e bukur.

Por nëse e vështroni me detaje, arrini të kuptoni se është një qen i vërtetë. Kafsha shtëpiake i përket Sandra Pineda nga Filipinet, e cila u habit nga reagimi që patën njerëzit pasi publikoi fotografinë me qenin e saj.

22-vjeçarja bleu qenushin me ngjyrë të zezë Piper kur ishte vetëm dy muajsh. Piper i përket rracës Xoloitzcuintle ose qenve meksikanë pa qime. Sandra tha se shumë njerëz e ngatërronin qenin me një statujë për shkak të paraqitjes unike dhe faktit që nuk ka qime.

“Ishte shumë qesharake të shihja gjithë ato komplimenta për mua dhe Piper, të cilin e ngatërronin me një statujë. Të gjithë ishin konfuzë dhe më pyesnin nëse është i vërtetë apo jo. Në fillim mendoja se ishte shaka, por më vonë kuptova se ata ishin seriozë. ata nuk mund të besonin se ishte një qen i vërtetë”, tha Sandra për Unilad.