QUIZ/ Zbuloni se sa lumturi keni në jetën tuaj – AlpeGossip
QUIZ/ Zbuloni se sa lumturi keni në jetën tuaj

QUIZ/ Zbuloni se sa lumturi keni në jetën tuaj

Përgjigjuni këtyre pyetjeve për të mësuar nivelin e lumturisë në jetën tuaj. Dhe nëse nuk jeni të lumtur aq sa duhet mos harroni të bëni atë që ju sjell gëzim në jetë, pasi nuk ka asgjë më të rëndësishme se sa kjo.

Le të fillojmë:

1.Gjëja e parë që bën në fundjavë:Quiz: Sa lumturi ka në jetën tënde?

a.Shijon mëngjesin, hani me familjarët, bëni një shëtitje

b. Bëni gjithmonë të njëjtën gjë dëshëpëruese

c. Zgjoheni shumë vonë dhe shikoni më pas seriale

2.Kur jeni në një lidhje, ajo është:

a. Një lidhje ku gjithmonë bëjmë gjëra të reja

b.Mirë, është një rutinë gjithmonë

c.Të dashurosh çmendurisht dhe të luftosh për atë që do

3.Sa nevojë ke të grushtosh dikë?

A. Shumë, me gjithë kënaqësinë time

B. As shumë as pak, por diçka të lehtë pse jo

C.Jap dorëheqje në këtë pikë

4.Cili rrjet social është i preferuari jot

a. Instagram

b. Facebook

c.Twitter

5.Serialet e preferuara kanë tema

a. Të çuditshme

b. Argëtuese

c. Tragjike

6. Kur jeni në trafik:

a. këndoni këngët e preferuara

b.dorëzoheni, e dini që është nj e keqe e pashmangshme

c.në kulmin e nervave

7.Kafsha juaj e preferuar

a. qeni

b.peshku

c.macja

8. Çfarë muzike preferon?

a) Jonas Brothers.

b) Maluma.

c) Red Hot Chili Peppers.

Sumica A

Je njeriu që nuk humb mundsinë të shijosh lumturin që të falin gjërat e vogla. E ke mësuar thelbn e jetës.

Shumica B

Nuk je në kulmin e lumturisë. Është e rendësishme të keni synime dhe ëndrra. Anlizoni dhe ripyesni vetën nëse keni diçka që dëshironi të ndryshoni

Shumë C

Gjithmonë nuk jeni rehat. Nuk pajtoheni me asgjë. Ju nu jeni të lumtur sepse nuk ndjeheni të plotë.