“EDHE PO TË SHKOJA NË FINALE DO DILJA E FUNDIT”/ Ronela Hajati flet pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin – AlpeGossip
“EDHE PO TË SHKOJA NË FINALE DO DILJA E FUNDIT”/ Ronela Hajati flet pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin

“EDHE PO TË SHKOJA NË FINALE DO DILJA E FUNDIT”/ Ronela Hajati flet pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin

Ndryshe nga sa prisnim ajo është shfaqur e buzëqeshur krah balerinëve të saj. “Edhe po të kaloja në finale do isha e fundit jam e sigurtë. Por dashuria që mora ishte e jashtëzakonshme. E fitova Eurovisionin sepse fitova turmën. Dhe turma(publiku) ka gjithmonë të drejtë”- shkruan ajo.

Në rrjetet sociale njerëzit kanë shpërthyer në komente.

Në faqen e Eurovision në Instagram me mijëra komente kanë vërshuar nga ndjekësit ku kërkohet drejtësi pë

Ronela Hajati ka bërë reagimin e parë në rrjetet sociale pas skualifikimit nga “Eurovision”.

r vendin tonë.

Jo vetëm shqiptarët por edhe të huajit janë të mendimit se Ronela meritonte finalen dhe se organizatorët “ia kanë futur”.
“Drejtësi për Shqipërinë”/ “Ia futët Shqipërisë”/ “Shqipëria meritonte finalen”/ “Ku është Shqipëria” janë komentet mbizotëruese në çdo postim dhe numërojnë me qindra pëlqime brenda pak minutash çka nënkpton se shumë njerëz janë dakord me këtë.