THJESHT PO JU ZËNË VENDIN!/ Kategoritë e rrobave që duhet t’i zhdukni nga dollapi – AlpeGossip
THJESHT PO JU ZËNË VENDIN!/ Kategoritë e rrobave që duhet t’i zhdukni nga dollapi

THJESHT PO JU ZËNË VENDIN!/ Kategoritë e rrobave që duhet t’i zhdukni nga dollapi

Të gjithë kemi në garderobë rroba që thjesht na zënë vendin, por sërish nuk i hedhim. Pas këtij artikulli, kthejini sytë nga dollapi dhe gjithë kategoritë e rrobave më poshtë, spastrojini njëherë e mirë.

1.  Dhuratat që s’i pëlqeni më.

S’keni pse të mbani dhuratat që mami, shoqja e ngushtë, apo gjyshja ju ka dhënë dikur. Nëse ai fustan ju bën të dukeni e shëndoshë dhe thjesht s’ju pëlqen më, mos e vishni. Mund ta falni ose ta hidhni pa ju vrarë ndërgjegjia.

2. Rrobat me shumë shkëlqim

Kur blini fustane apo kostume që bien në sy për shkak të ngjyrave plot shkëlqim, me siguri s’do t’i vishni më kurrë.

3. Të brendshmet e bardha

Pothuajse të gjithë gratë kanë të brendshme të bardha, por po ta mendoni janë të pa dobishme për shumë arsye. Pse do thoni ju? Bëhen pis shpejt dhe kthehen në gri ose të verdha. Janë shumë të dukshme dhe ne s’duam që të tjerët të shohim ç’kemi veshur poshtë apo jo?

4. Rrobat e shkepura që kanë mbetur atje!

Jeta është plot me surpriza dhe ju thjesht duhet ta pranoni që kur një fustani i ka ardhur fundi, i ka ardhur dhe kaq!

5.  Gjithçka fallco që keni në garderobë

Nuk po themi asgjë tjetër, përveçse kësaj. Marka fallco ndikojnë në psikologjinë dhe sjelljen tuaj. Kur krijojmë një imazh fallco, të tjerët na shohin si jo të ndershëm dhe të besueshëm.