“RED ROSE”/ Seriali i ri i Netflix që do t’ju lërë pa gjumë – AlpeGossip
“RED ROSE”/ Seriali i ri i Netflix që do t’ju lërë pa gjumë

“RED ROSE”/ Seriali i ri i Netflix që do t’ju lërë pa gjumë

Një tjetër serial thriller sapo ka dalë në Netflix i quajtur ‘Red Rose’ dhe synon t’i bëjë abonentët e platformës të qendrojnë pa gjumë dhe të rimendojnë marrëdhënien e tyre me teknologjinë.

Nga krijuesit e serialit thriller po aq tërheqës të platformës The Demons of Bligh Mansion, Red Rose u shfaq premierë disa muaj më parë në BBC me komente të shkëlqyera dhe tani është gjithashtu i disponueshëm në Netflix për abonentët e tij.

Skenari

Përditshmëria e qetë e qytetit të Boltonit, në Angli shqetësohet papritur kur një kërcënim i padukshëm shfaqet në celularët e disa adoleshentëve. Më konkretisht, Ross, menjëherë pas përfundimit të provimeve të shkollës, zbulon në një mënyrë disi të dyshimtë një aplikacion të quajtur Red Rose dhe e shkarkon në celularin e saj.

Me kalimin e ditëve, grupi fillon të humbasë gjurmët e Ross, dyshimet e tyre rriten, por sjellja e saj e çuditshme përfundimisht do të shkaktojë një përçarje mes saj dhe miqve të saj, të cilët gradualisht do të heqin dorë nga përpjekjet për t’u lidhur me njëri-tjetrin, shkruan abcnews.al.

Ajo nga ana tjetër bën një jetë thuajse përrallore, pasi aplikacioni i ofron gjithçka që dëshiron. Por ajo që ai nuk di është se kjo “mirësi” e Trëndafilit të Kuq ka një çmim të rëndë, të cilin shumë shpejt do t’i duhet ta paguajë.

Por pushimet përfundimisht mbarojnë dhe Ross ende mungon, me miqtë e saj ndihen shumë të shqetësuar. Fatkeqësisht, kur është tepër vonë, grupi i saj mëson për aplikacionin, ndikimi i të cilit fillon të përhapet në mënyrë kërcënuese për gjithnjë e më shumë adoleshentë që nuk dyshojnë.

Dhe kjo për shkak se softueri paranormal i Red Rose josh përdoruesit e tij, duke premtuar se do të përmbushë dëshirat e tyre më të thella. Megjithatë, kjo situatë në dukje si ëndërr kthehet ngadalë në një makth, pasi aplikacioni përfundimisht i izolon ata nga mjedisi i tyre dhe i çon në çmenduri me pasoja të pakthyeshme dhe tragjike./