RIKTHEHET FUQISHËM NË SKENËN MUZIKORE/ Këngëtarja shqiptare kësaj rradhe nis turneun në… (FOTO) – AlpeGossip
RIKTHEHET FUQISHËM NË SKENËN MUZIKORE/ Këngëtarja shqiptare kësaj rradhe nis turneun në… (FOTO)

RIKTHEHET FUQISHËM NË SKENËN MUZIKORE/ Këngëtarja shqiptare kësaj rradhe nis turneun në… (FOTO)

Padyshim, Tuna Sejdini është një ndër këngëtarët më të komentuara dhe më me zë në tregun muzikor, e cila është pëlqyer dhe ka patur mbështetjen e vazhdueshme nga fansat e saj gjatë gjithë karrierës.

Pas një kohe të gjatë, i rikthehet sërisht skënës pas një viti e gjysëm shkeputje nga projektet muzikore.

Kujtojmë se ajo u bë nënë për herë të parë me një djalë të cilin e quajnë Tian dhe pasi u rrit pak, Tuna rikthehet fuqishëm në skenën muzikore, duke sjellë këngë të reja edhe solo, por edhe bashkëpunim.

Në një postim të bërë në rrjetet sociale, jep lajmin se shumë shpejt do të nisë edhe turnetë nëpër shtetet e Europës ku jetojnë shqiptarët. Në foton e publikuar në profilin e saj në Instastory, ka treguar se turneu nis këtë vit, për të vazhduar më tej edhe në 2019-tën.