RIKTHEHET “X FACTOR ALBANIA”/ Alketa Vejsiu zbulon detajet – AlpeGossip
RIKTHEHET “X FACTOR ALBANIA”/ Alketa Vejsiu zbulon detajet

RIKTHEHET “X FACTOR ALBANIA”/ Alketa Vejsiu zbulon detajet

“X Factor Albania” do të rikthehet në Tv Klan në edicionin e shtatë në kërkim të yllit të ardhshëm të muzikës. Audicionet do të zhvillohen në çdo qytet të Shqipërisë e Kosovës.

Alketa Vejsiu: Do të kthehemi në sezonin e ardhshëm televiziv me një program për të cilin na ka marrë malli shumë, sepse janë rigjeneruar brezat dhe ka shumë talente që këndojnë. Le të mos këndojnë vetëm në Instagram, Tik Tok dhe Facebook, por le të vijnë ta provojnë emocionin e vërtetë të skenës sepse mendoj që ka ardhur vërtet momenti për të ripërtërirë brezin e artistëve të rinj. Këto programe talentesh, këto formate që kanë filluar që me “Gjeniun e vogël” në Klan dhe do të vazhdojnë jetën e tyre edhe me “X Factor” me edicionin gjithashtu të shtatë të tijin, i bëjnë shumë mirë në fakt furnizimit të artit shqiptar me zëra të rinj. Ata kanë nevojë që ne t’i zbulojmë, do të vijmë në çdo qytet të Shqipërisë dhe Kosovës, shumë shpejt.