RIMELI NUK VENDOSET SIÇ E KEMI BËRË GJITHË KOHËS/ Kjo hile sjell qerpikë fantastikë (VIDEO) – AlpeGossip
RIMELI NUK VENDOSET SIÇ E KEMI BËRË GJITHË KOHËS/ Kjo hile sjell qerpikë fantastikë (VIDEO)

RIMELI NUK VENDOSET SIÇ E KEMI BËRË GJITHË KOHËS/ Kjo hile sjell qerpikë fantastikë (VIDEO)

Pak a shumë, të gjitha dimë se si aplikohet rimeli. Mendohuni pak: ju ka mësuar njeri si ta bëni? Keni parë ndonjë tutorial në YouTube? Me shumë gjasa, jo.

Por duket se ekziston një mënyrë e lyerjes së syve me rimel që ndryshon tërësisht pamjen tonë. Aplikimi i rimelit në sy të mbyllur. Mesa duket, kjo lloj lyerje është hileja perfekte për qërpikë voluminozë dhe super të gjatë. Por pse?

E gjithë magjia qëndron tek teknika. Siç duket edhe në video, kokën duhet ta mbani lart dhe furça e rimelit duhet të kapë bazën e qerpikëve. Këtë, bëjeni disa herë rresht! Aplikimi që i kemi bërë gjithmonë është i gabuar dhe kaq! Nëse nuk e besoni, provojeni vetë dhe na falenderoni më vonë!