Rrënqethëse/ Nëna që po vdes i shkruan letra për çdo ditëlindje vajzës (FOTO) – AlpeGossip
Rrënqethëse/  Nëna që po vdes i shkruan letra për çdo ditëlindje vajzës (FOTO)

Rrënqethëse/ Nëna që po vdes i shkruan letra për çdo ditëlindje vajzës (FOTO)

Një nënë e sëmurë rëndë ka zbuluar letrat e përzemërta që po shkruan për vajzën e saj një vjeçare për t’i lexuar pasi ajo po vdes, transmeton Indeksonline.

Sophie George, 27 vjeç, nga Clacton-on-Sea, Essex, iu tha se ka vetëm 18 muaj jetë pasi në muajin shkurt u diagnostikua me një tumor në tru në fazën e katërt, teksa ajo ndiente dhimbje koke.

Ajo që është më shkatërruese për nënën 27 vjeçare është ideja se nuk do të jetë në këtë botë për vajzën e saj, Marcie Godfrey.

Vetëm një ditë pas diagnozës së saj të shokut, Sophie i propozoi Jay, dhe ata planifikojnë të martohen në shtator të këtij viti, për të krijuar një memorie të qëndrueshme për vajzën e tyre të vogël.

Tani po shkruan letra për ditën kur Marcie fillon shkollën, kur të martohet dhe për çdo ditëlindje – dhe shpreson që letrat të sjellin ngushëllim për vajzën e saj gjatë momenteve kyçe të jetës.

Në një letër të thjeshtë, Sophie shkruan:

‘Marcie im i dashur.

Sot është dita e parë e shkollës suaj dhe megjithëse mami nuk është aty për të mbajtur dorën ose për të puthur kur shkon në klasën tënde, unë do të shikoj sipër jush dhe do t’ju mbaj të sigurt”.