“RROBA TË BUTA PËR NJË BOTË TË EGËR”/ Koleksionin e pranverës së Tom Ford nuk duhet “ta humbisni” vajza (FOTO) – AlpeGossip
“RROBA TË BUTA PËR NJË BOTË TË EGËR”/ Koleksionin e pranverës së Tom Ford nuk duhet “ta humbisni” vajza (FOTO)

“RROBA TË BUTA PËR NJË BOTË TË EGËR”/ Koleksionin e pranverës së Tom Ford nuk duhet “ta humbisni” vajza (FOTO)

Thomas Carlyle Ford është stilisti i njohur Amerikan,i cili ja ka dalë të ketë suksese në disa fusha të artit si  drejtor filmi,tekst shkruajtës por edhe nk rolin e producentit. Ai ka punuar për firma të njohura luksoze dy prej tyre janë: Gucci dhe Ives Saint Laruen. Stilisti ka paraqitur  koleksionin e tij të ri në New York.

“Duke pasur parasysh ashpërsinë e botës, një tavolinë me ngjyra më të butë dukej e drejtë për mua këtë sezon”: tha ai në një deklaratë.  Ai përzgjodhi për këtë koleksion rripa të trasha të krokodileve, xhaketa të mëndafshta të xhaketës, xhaketa me gëzof  dhe një seri veshje të kombinuar me shami mbuluese në kokë.

Ndjehem se moda në njëfarë mënyre ka humbur rrugën dhe është e lehtë për të gjithë ne që të përfshihemi në tendencat,nuk dua të bëj rroba ironike apo të zgjuara  por thjesht rroba që janë të bukura, u shpreh Tomi pas prezantimit të koleksionit.

Redaksia e AlpeNews.al ju njeh me  disa nga modelet më pikante të koleksionit më të ri të Tom Ford.