SANREMO/ Të gjithë i kanë sytë tek Alketa Vejsiu para festivalit - AlpeGossip
SANREMO/ Të gjithë i kanë sytë tek Alketa Vejsiu para festivalit

SANREMO/ Të gjithë i kanë sytë tek Alketa Vejsiu para festivalit

Alketa Vejsiu do të jetë një nga prezantueset e festivalit italian “Sanremo 2020”, mbremjen e sotme ajo do të ngjitet në skenë bashkë me partneren e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodrigues.

Prezantuesja ka ndarë pothuajse gjithë momentet para festivalit, që nga përgatitja e disa ditëve më parë e deri më tani me videon që është duke u fotografuar në prani të Amadeus dhe Lucio Presta.

“Një ëndërr për të cilën kam punuar që fëmijë…” tha Alketa në konferencën për shtyp në përgatitjen e natës së tretë në Sanremo.