SË SHPEJTI PRINDËR? Orinda Huta flet publikisht: Turi s’ma prish asnjëherë qejfin në këtë gjë… – AlpeGossip
SË SHPEJTI PRINDËR? Orinda Huta flet publikisht: Turi s’ma prish asnjëherë qejfin në këtë gjë…

SË SHPEJTI PRINDËR? Orinda Huta flet publikisht: Turi s’ma prish asnjëherë qejfin në këtë gjë…

E martuar prej më shumë se një viti me partnerin e saj Turjan Hyska prezantuesja ka treguar disa sekrete të jetës së çiftit që lidhi kurorë në vitin 2017. Orinda rrëfeu te “Rudina” se ajo pëlqen shumë të gatuajënë shtëpi dhe veçanërisht pë bashkëshortin duke rrëfyer se gatimi është pasion i saji. “Unë gatuaj vet çdo ditë në shtëpi dhe përpiqem që sikur edhe një vakt ta përgatis patjetër”.

Më tej ajo ka shtuar se Turi është gjithmonë i pari që provon gatimet e saj dhe se asnjëherë nuk e ka kritikuar edhe nëse ushqimi nuk ka qenë i shijshëm.

Sa i përket jetës private të çiftit, prezantuesja tregoi se të dy duan një familje të madhe me shumë fëmijë e madje kur Rudina e ngacmoi për ndonjë shtatzëni të mundshme, Orinda u përgjigj “kur të na bekoi Zoti”, duke nënkuptuar se lajmi nuk do të jetë i largët.