SFIDA E GATIMIT APO HELL’S KITCHEN/ Konkurrenca në TV e shefave të gatimit (FOTO) – AlpeGossip
SFIDA E GATIMIT APO HELL’S KITCHEN/ Konkurrenca në TV e shefave të gatimit (FOTO)

SFIDA E GATIMIT APO HELL’S KITCHEN/ Konkurrenca në TV e shefave të gatimit (FOTO)

Emisionet e gatimit janë bërë traditë edhe në ekranint shqiptar. Kanë filluar  dy prej emisioneve më të reja “Sfida e gatimit” drejtuar nga Indriti dhe Alfio dhe “Hells’s kitchen” me shef Renaton.

Renato Mekolli është një nga shefat më të mirë shqiptar i cili bazat  e para të gatimit i ka marrë në Greqi por u njoh nga publiku jonë pas daljen në “Master chef”.

Reanto është personazhi më i përfolur i momentit pas sjelljes agresive në emisionin e tij. Personazhi tjetër që është gjithashtu në qendër të vëmendjes është  edhe shef Alfio pasi konfirmoi lidhjen e tij me moderatoren Fatma.

Nëse e keni harruar, ju kujtojmë se Alfio dhe Indrti kanë qenë pjesë e “Master chef” ku prezent ka qenë edhe Renato si “shefi” apo juria e tyre.

Pas fitores në emisionin e gatimit Alfio bashkë me kolegun Indrit u bënë pjesë e televizionit dhe prej ditës së sotme drejtojnë në “Tv klan” emisionin “Sfida e gatimit”.

Mirëpo, edhe të dyja emsionet kanë zgjedhur ta trajtojne në dy në forma të kundërta.

Nga një anë Renato ka zgjedhur thyerje pjatash, ndërsa dy djemtë  ju njohin me recetat e tyre me anë humorit dhe batuatave.

Mesa shohim të dyja kanë një konkurrencë të fortë dhe ne jemi kurioz të dimë se kush do e “rrëmbej” më shumë adhurimin e publikut.

Alfio dhe Indriti  “Sfida e Gatimit”

Renato Mekolli ( Hell’s Kitchen)

Përgatiti: AlpeNews.al