SFILATA E ''DIOR'' NË DUBAI/ Ja 15 veshje fantastike që u prezantuan - AlpeGossip
SFILATA E ”DIOR” NË DUBAI/ Ja 15 veshje fantastike që u prezantuan

SFILATA E ”DIOR” NË DUBAI/ Ja 15 veshje fantastike që u prezantuan

Në Emiratet e Bashkuara Arabe, Dubai, Dior paraqiti koleksionin Haute Couture para një numri të madh të fashionistave më në zë të momentit, kryesisht atyre që veprojnë më së shumti në Lindjen e Mesme: influencues të mediave sociale, blerës, dizajnerë dhe redaktorë mode.

Shfaqja në vijim ishte e para që shtëpia franceze e modës paraqet në Dubai: Pranverë/Verë Haute Couture 2019, një magji e vërtetë.

Veshjet e punuara me dorë datojnë prej më shumi se një shekull dhe janë një ndër sfilatat më të ndjekura të modës. Nuancat e forta, ngjyrat e tokës, detajet e shndritshme dhe fustanet futuriste në disa raste ishin fjalët kyçe të sfilatës. 15 veshjet më fantastike mund t’i shijoni në vijim.