SHERR I MADH/ Transgjinoren me flokë rozë "e masakrojnë" në mes të rrugës (VIDEO) - AlpeGossip
SHERR I MADH/ Transgjinoren me flokë rozë “e masakrojnë” në mes të rrugës (VIDEO)

SHERR I MADH/ Transgjinoren me flokë rozë “e masakrojnë” në mes të rrugës (VIDEO)

Një transgjinore është rrahur keq nga një turmë me vajza e djem në Dallas, Teksas. Sulmi ndaj viktimës 23-vjecare, të identifikuar si Muhlaysia Booker ndodhi në mes të rrugës.

Sulmuesit përdornin fjalë fyese dhe homofobike ndaj saj, ndërkohë që e shtrinë në tokë duke e goditur me shkelma. Disa zëra dëgjohen duke bërtitur që të ndalnin goditjet dhe një grup vajzash e ndihmuan të hipte në makinë për të shkuar në spital.

Policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje që ndodhi në parkingun e një kompleksi apartamentesh.