Shihni 8 lloje Fondatine që do të zgjidhin çdo problem që keni me lëkurën këtë vjeshtë (FOTO) – AlpeGossip
Shihni 8 lloje Fondatine që do të zgjidhin çdo problem që keni me lëkurën këtë vjeshtë (FOTO)

Shihni 8 lloje Fondatine që do të zgjidhin çdo problem që keni me lëkurën këtë vjeshtë (FOTO)

Jeta është shumë e shpejtë dhe ndonjëherë duhet të bëjmë shumë gjëra njëherësh duke mos patur shumë kohë që të bëjmë makijazh. Lëkura jonë nuk është gjithnjë perfekte dhe duhet pak kohë që të bëjmë makijazh dhe të mbulojmë problemet që kemi me lëkurën tonë por tashmë me këto 8 lloje fondatinash problem u zgjidh. Nga acidi hilauronik i përfshirë në formulë e deri te luftimi I rudhave dhe qeseve poshtë syve ju paraqesim 8 fondatina që do ju zgjidhin çdo problem.

Kjo markë e cila karahësohet me makijazh perfekt kthehet me këtë fondatinë e cila përmban acid hiraulonik dhe qëndron e paprekur për 24 orë.

Mbani nën kontroll shkëlqimin e lëkurës me yndyrë me këtë fondatinë në formë buzëkuqi e cila mund të aplikohet pa furç në të gjithë fytyrën.

Tashmë e disponueshme në 56 nuanca kjo fondatinë mat kundër ujit reziston 24 orë dhe nuk krijon ndarje në lëkurë.

Kjo fondatinë në formë buzëkuqi të cilën mund ta mbash edhe në xhep është perfekte për të mbuluar rrathët e zinj poshtë syve dhe çdo problem tjetër të lëkurës.

Kjo fondatinë krijon një shtresë shumë të hollë në lëkurë duke minimizuar poret e lëkurës dhe një mbulim perfekt për 12 orë plus që është e disponueshme në 40 nuanca.

Performanca e lartë takon mbulimin perfekt të lëkurës falë formulës më të re të La Prairie e cila përmban edhe formulën kundra plakjes.

Kjo fondatinë në formë buzëkuqi e artistit legjendar të makijazhit Guçi Ëestaman përmban përbërës anti-inflamatorë dhe krijon një shtresë shumë të hollë në lëkurë plus që mund të përdoret për çdo lloj lëkure

Një lidhje mes kujdesit luksoz të lëkurës dhe mbulimit luminoz është fondatina e La Mer K-beauty e cila i jep lëkurës një pamje më rinore.