Shihni si të aplikoni rimelin që qerpikët të duken më të gjatë dhe voluminozë (FOTO) – AlpeGossip
Shihni si të aplikoni rimelin që qerpikët të duken më të gjatë dhe voluminozë (FOTO)

Shihni si të aplikoni rimelin që qerpikët të duken më të gjatë dhe voluminozë (FOTO)

Të dashuruarit pas bukurisë po ‘çmenden’ pas një hileje të rimelit që i bën qerpikët të duken më të gjatë dhe voluminozë. Ky trik u postua nga artistja e makijazhit Georgie Eisdell e cila punon me vipat më të njohur të Holliwood si Nina Dobrev, Amanda Seyfried, Naomi Campbell dhe Dakota Fanning. Në një video të postuar Georgie u rekomandon femrave ta lëvizin furçën e rimelit nga baza drejt lartt në mënyrë që qerpikët të duken më të gjatë.

Georgie kohët e fundit ka rregulluar Nina Dobrev për Teen Choice Aëard në Los Angeles, Kaliforni. Ajo tha në një artikull për Berdie se për qerpikët aplikoi 2 shtresa rimeli Lancome’s Monsieur Big Ëaterproof Mascara vetëm 25$, duke bërë të mundur që ta përdori produktin në mënyrë të tillë që ti bëjë qerpikët të duken të plotë dhe të gjatë.