“SHKARRAVINË KOKË E KËMBË”/ Moschino prezanton koleksionin e ri në Milano – AlpeGossip
“SHKARRAVINË KOKË E KËMBË”/ Moschino prezanton koleksionin e ri në Milano

“SHKARRAVINË KOKË E KËMBË”/ Moschino prezanton koleksionin e ri në Milano

Sfilata e fundit e shtëpisë italiane të modës Moschino ishte një shkarravinë kokë e këmbë. Të gjitha veshjet e koleksionit Pranverë-Verë 2019 ngjanin sikur sapo ishin printuar nga blloqet e skicave.

E gjithë ideja e stilistit Jeremy Scott ishte kjo: Të sillte në pasarelë modele që dukeshin sikur sapo kishin dalë nga këto blloqe.

Momenti kulminant i sfilatës ishte parakalimi i modeles me famë botërore Gigi Hadid, veshur me fustan nusëror dhe shoqëruar nga një tufë gjigande fluturash.
Të gjitha veshjet e koleksionit janë punuar në copa me printe skicash, gjë që paralajmëron se pranvera e vitit që vjen do ti dedikohet pikërisht këtyre printeve.

Sfilata e Moschino Pranverë-Verë 2019 u mbajt mbrëmjen e djeshme në Milano.

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018

Moschino RTW Spring 2018