SHKËLQIM DHE NGJYRA/ Provoni makijazhin e pasarelave për të ndriçuar festat tuaja – AlpeGossip
SHKËLQIM DHE NGJYRA/ Provoni makijazhin e pasarelave për të ndriçuar festat tuaja

SHKËLQIM DHE NGJYRA/ Provoni makijazhin e pasarelave për të ndriçuar festat tuaja

Smokey eyes’

Mendoni përtej tonit të zi të syve dhe mendoni edhe për opsione të tjera si gold apo kafe me xixa që janë shumë të thjeshta për t’u hequr dhe janë ngjyra të cilat rrinë mirë te çdo person. Mënyra më e shpejt ëpër të krijuar smokey eyes është të përdorni një ton sysh kremoz dhe përfundojeni pamjen duke vendosur penel dhe rimel por mos I theksoni shumë vetullat pasi me vetullat natyrale edhe makijazhi I syve do të duket më modern dhe natyral.

Penel jashtë konizave

 

Në vend të viëzimt klasik të penbelit provoni këtë version paksa dramatic të paraqitur në pasarelën e Miu-Miu. Artisti I makijazhit Baroso sugjeron përdorimin e penelit të zi në kapakun e syve ndërsa poshtë një penel në ngjyrë gri.

Buzë të guximshme

Buzëkuqi I kuq është gjithnjë klasik por si thoni për një alternativë të re? Ngjyra e purpurt në të kuqe duket mirë pothuajse të të gjithë. Kombinimi I ngjyrës blu me të kuqen bën që të kombinojë me çdo ton lëkure.

Shkëlqim,shkëlqim dhe shkëlqim

Ndërsa highlighter-I është më shumë drejt ngjyrave metalike në instagram Artisti I makijazhit sugjeron që të përdotim atë produkt që shkon me ngjyrën e lëkurës tonë. Ata me një lëkurë shumë të hapur duhët të shkojnë drejt ngjyrave fildish, personat me ton të mesëm mund të përdorin ngjyrën shampanjë ndërsa ata me lëkurë të errët do të dukeshin shumë mirë me gold ose bakër.

Thonj të suksesshëm

Për thonj festiv përdorni një manikyr me xixa pasi është shumë I bukur dhe duket sikur keni vendosur në aksesorë në thonjtë tuaj.