SHQIPTARË NËPËR BOTË MBLIDHUNI/ Ja datat kur del “I love Tropoja” në shtetet ku jetoni (FOTO) – AlpeGossip
SHQIPTARË NËPËR BOTË MBLIDHUNI/ Ja datat kur del “I love Tropoja” në shtetet ku jetoni (FOTO)

SHQIPTARË NËPËR BOTË MBLIDHUNI/ Ja datat kur del “I love Tropoja” në shtetet ku jetoni (FOTO)

“I love Tropoja”, filmin që po bën namin, shumë shpejt do të mund ta ndiqni edhe ju që jetoni jashtë Shqipërisë. Producenti dhe regjisori Ermal Mamaqi ka publikuar datat kur filmi do të publikohet në kinematë e Zvicrës, Gjermanisë, Greqisë, Anglisë, Austrisë, Italisë, Malit të Zi, Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë. Pasi të shfaqet dy javë rresht në Pallatin e Kongreseve, “I love Tropoja” do të mund ta ndiqni edhe në kinematë e Tiranës, Prishtinës e Prizrenit dhe sigurisht në Tropojë.

Më poshtë mund të lexoni datat kur do të publikohet “I love Tropoja” në vendin ku jetoni.

Tropojë – 4 shkurt

Prizren Cinemarine – 5 shkurt

Prishtinë Cineplexx – 6 shkurt

Shkup Cineplexx – 7 shkurt

Tiranë – TEG Cineplexx – 8 shkurt

Tiranë – QTU Cineplexx – 8 shkurt

Tiranë – Crystal Center – 12 shkurt

Tiranë Millenium – 12 shkurt

Bern – 13 shkurt

Zyrih – 14 shkurt

Mynih – 15 shkurt

Koln -16 shkurt

Hamburg -17 shkurt

Berlin – 18 shkurt

Dusseldorf – 19 shkurt

Athinë – 24 shkurt

Selanik – 25 shkurt

Londër – 1 mars

Vienë – 3 mars

Graz – 4 mars

Milano – 5 mars

Romë – 6 mars

Podgorica – 12 mars

Ulqin – 13 mars

New York – 9 prill

Boston – 10 prill

Clearwater – 11 prill

Chicago – 13 prill

Michigan – 15 prill

Toronto – 20 prill