Si jeton kryeministri? Shikoni brenda vilës së Edi Ramës në Surrel (FOTO) – AlpeGossip
Si jeton kryeministri? Shikoni brenda vilës së Edi Ramës në Surrel (FOTO)

Si jeton kryeministri? Shikoni brenda vilës së Edi Ramës në Surrel (FOTO)

Konsiderohet shpesh si bunkieri i Edi Ramës, por të gjithë jemi kurioz të shohim si jetohet brenda vilës së Kryeministrit shqiptar në Surrel.
Dukë përshkruar banesën, Rama është shprehur se bëhet fjalë për një shtëpi të ndërtuar me beton, e cila sipas ti nuk ka as suva, as dritare, as mobilie…”

Vila e është komentuar shumë nga qytetarët, sidomos duke marrë parasysh karakaterin e kryeministrit dhe shijet e tij artistike.

Megjithatë, ka qenë pikërisht vajza e gruas së Rama, Rea Xhillari ajo që ka publikuar disa foto ne “Instagram” të një shtëpie, e cila ngjan me atë të kreut të qeverisë.

Fotot e Reas në “Intagram” krijojnë idenë se bëhet fjalë për të, pasi kryeministri gjithmonë e ka përshkruar shtëpinë e tij si të thjeshtë, të pasuvatuar dhe me shumë punime druri e dritare te mëdha.

I ftuar në një emision televiziv, Rama u shpreh se :

“Është një shtëpi e ndërtuar me material beton komplet, s’ka suva. S’ka kolona me allçi, s’ka abazhur. Është me poça. Nuk ka brenda mobilie, dollapë të sjella nga firmat. Janë të bëra nga unë. Shtëpia është e ndërtuar ndryshe.”