SI NË PËRRALLA/ Shihni vilën ku u zhvillua dasma e Sarës dhe Ledionit (FOTO) – AlpeGossip
SI NË PËRRALLA/ Shihni vilën ku u zhvillua  dasma e Sarës dhe Ledionit (FOTO)

SI NË PËRRALLA/ Shihni vilën ku u zhvillua dasma e Sarës dhe Ledionit (FOTO)

Për pak orë do të nisë zyrtarisht dasma e Sarës dhe Ledionit teksa shumica e të ftuarve janë tashmë në Komo të Italisë duke u bërë gati.

Burime ekskluzive për Blitz.al tregojnë se dasma do të mbahet në “Villa Erba” me pamje nga liqeni i Komos.

Villa Erba, një xhevahir i arkitekturës i ndërtuar në fund të shekullit të 19-të, ishte vendbanimi i pushimit të familjes Erba. Këtu gjeniu i madh Luchino Visconti, kaloi shumë nga verat e tij dhe dhomat e vilës frymëzuan skenografitë e disa prej kryeveprave të tij të famshme. Sot vilë, me orenditë e saj të lashta, tavanet e çmuara të ndërtuara me shumë kujdes dhe dhomat e mëdha e luksoze, vila është vendi ideal për të pritur ngjarje unike. Në Villa Erba prestigji dhe jeta shoqërore bashkëjetojnë në harmoni të plotë: nga konferencat më formale në dasmat më të mëdha që janë bërë në Europë, ku muzika është e garantuar deri natën vonë, falë vendndodhjes ideale të vilës larg qendrave të banuara.

Këto janë pamjet nga “Vila Erba”: