Si ta bëni grimin të zgjasë gjithë ditën? Ja truket që i paskemi ditur gabim – AlpeGossip
Si ta bëni grimin të zgjasë gjithë ditën? Ja truket që i paskemi ditur gabim

Si ta bëni grimin të zgjasë gjithë ditën? Ja truket që i paskemi ditur gabim

Qëndrueshmëria e grimit është shumë e rëndësishme për ne vajzat, sidomos kur pjesën më të madhe të ditës e kalojmë në punë dhe jo gjithmonë kemi kohë apo mundësi për ta ribërë make up-in gjatë ditës. Dëgjojmë apo lexojmë vazhdimisht truke nga më të ndryshmet për grimin, që shumë prej nesh i kanë bërë pjesë të pandarë të rutinës së përditshme. Por, po sikur t`ju themi që disa truke i keni ditur gabim? Disa eksperte bukurie kanë ndarë në Reddit disa këshilla se si ta bëni grimin të zgjasë gjithë ditën – nga lagia e beautyblender-it me sprai fiksues e deri te aplikimi i pudrës para fondatinës.

Alessandra Steinherr
1.Depilojeni fytyrën – Heqja e pushit nga fytyra e bën grimin të qëndrojë më gjatë dhe të duket më bukur.

2.Në vend të ujit përdorni sprain fiksues për të lagur beautyblender-in.

3.Aplikojeni pudrën para fondatinës

4.Edhe sprain fiksues aplikojeni para fondatinës, në këtë mënyrë poret do të zbehen

5.Përdorni laps buzësh para buzëkuqit, pasi e bën atë të zgjasë më shumë. Investoni në një laps të mirë.