“SIKUR T'I HIQEJ BURRAVE FIKSIMI I B*THËVE"/ Aurela Gaçe ka një përgjigje të prerë: Shko p*rdhu ti dhe fiksimet e tua - AlpeGossip
“SIKUR T’I HIQEJ BURRAVE FIKSIMI I B*THËVE”/ Aurela Gaçe ka një përgjigje të prerë: Shko p*rdhu ti dhe fiksimet e tua

“SIKUR T’I HIQEJ BURRAVE FIKSIMI I B*THËVE”/ Aurela Gaçe ka një përgjigje të prerë: Shko p*rdhu ti dhe fiksimet e tua

Këngëtarja Aurela Gaçe ka ndarë videon sensibilizuese në rrjete sociale, që ndërgjegjëson femrat të duan fizikun e tyre, pavarësisht formave trupore. Por, ndërsa videoja është bërë virale në profilin e këngëtares kanë vërshuar komentet.

“Sikur t’i hiqet meshkujve ky fiksimi i bythëve dhe i nje gjoksi apo nje beli shumë të theksuar ..femrat s’do ishin aq të fiksuara që t’i arrinin patjeter këto ..por meshkujt i shikojnë këto forma trupore dhe nuk shikojnë shpirtin apo mirësinë që depërton nga një femër,”- ka shkruar një ndjekëse në postimin e këngëtares.

E prerë ka qenë dhe përgjigjia e Aurela Gaçes, që e mëson komentuesen se sit ë sillet në të tilla raste: “Sikur të kishte vajza që t’u thoshin këtyre çunave “shko pirdhu ti ke fiksimet e tua”  e ta shikoje ti ,a do të ishte më e lehtë a jo. Pse ti mendon se ne jetë s’kemi hasur djem të tillë? Përgjigjen time e do? Rritu vetë një herë e pastaj flasim bashkë. Besoj e kuptove. Edhe ne jetuam të lumtur secili ne punë të vet. Pffff, mua të më tregojë një mashkull se si duhet të jem? Po arriti aty puna, atëherë vajza duhet ta kuptojë se ai e sheh vetem si material të jashtëm, aspak nga brënda. E nëse vajzave u intereson të mos i shohin nga brenda, e të bien pre e “të pangopurve seksualisht” atëherë fajin e kemi ne vetë që e lejojmë të ndodhë. Ngriji gishtin e mesit atij e të vazhdojë kërkimin ai ,ku ta gjejë më mirë, ose ku ta ketë.”