Sipas fashionistave/ Këto janë të vetmet çizme që do të na duhen këtë vjeshtë (FOTO) - AlpeGossip
Sipas fashionistave/ Këto janë të vetmet çizme që do të na duhen këtë vjeshtë (FOTO)

Sipas fashionistave/ Këto janë të vetmet çizme që do të na duhen këtë vjeshtë (FOTO)

Nuk duam ta pranojmë, por koha për t’i braktisur sandalet po vjen dhe bashkë me të edhe ulja e temperaturave. Megjithatë nëse doni një lajm të mirë për të kapërdirë mbarimin e sezonit veror, ne e kemi.

Këtë sezon vjeshte do t’u rikthehemi çizmeve të gjata deri në kyçin e këmbës, por në versionin më “rock’n’roll” të të gjitha kohërave. Bëhet fjalë për çizmet e kaubojsit, atë të Teksasit, që do të jenë “must” në muajt e ardhshëm.

Ashtu siç i pamë në pasarelat Vjeshtë/Dimër 2018-2019 të markave Chloe, Isabel Marant, Fendi, Emporio Armani etj, çizmet do të vijnë në versionin e lëkurës së butë në ngjyrë të zezë dhe kafe por jo vetëm.

Për femrat më të guximshme, modeli i preferuar i sezonit është i mbuluar me lëkurën e gjarprit, por edhe me tonet metalike, të arit dhe argjendit.

Me poshtë do të shihni se për çfarë e kemi fjalën