SKANDAL! Korçari telefonon emergjencën, i vjen përgjigja që s’e priste kurrë (VIDEO) – AlpeGossip
SKANDAL! Korçari telefonon emergjencën, i vjen përgjigja që s’e priste kurrë (VIDEO)

SKANDAL! Korçari telefonon emergjencën, i vjen përgjigja që s’e priste kurrë (VIDEO)

Një qytetar nga Korça mbrëmjen e sotme është detyruar të telefonojë në numrin 112, i cili është numri i emergjencave.
Ka qenë vetë ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ai që e ka promovuar këtë numër, me qëllimin e vetëm për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve.

Mirëpo, përgjigja e sotshme që punonjësit i kanë dhënë këtij korçari, është për të vënë duart në kokë.

Ata telefonojnë 112 dhe dikush nga ana tjetër e telefonit përgjigjet:

Motrën”.
Djemtë nuk ndalen dhe provojnë sërish, por këtë herë nuk përgjigjet askush. Veç kësaj, siç raportojnë korçarët, kjo ishte telefonata e tretë dhe hera e tretë që shaheshin.