SONI MALAJ FESTON NË MËNYRË TRADICIONALE/ Shfaqet teksa kërcen nën motivet e vendlindjes (FOTO) – AlpeGossip
SONI MALAJ FESTON NË MËNYRË TRADICIONALE/ Shfaqet teksa kërcen nën motivet e vendlindjes (FOTO)

SONI MALAJ FESTON NË MËNYRË TRADICIONALE/ Shfaqet teksa kërcen nën motivet e vendlindjes (FOTO)

Këngëtarja Soni Malaj, mbrëmjen që lamë pas ka festuar krah Alesion Aliajt, modelit shqiptar që jeton larg Shqipërisë. Siç edhe u kuptua nga postimet e tyre, një gëzim familjar i ka bashkuar dhe festimet kanë qenë tradicionale.

Soni shfaqet teksa kërcen vallet e veriut me energjinë që e karakterizon. Lidhja e fortë me vendlindjen e saj, Tropojën ka qenë gjithmonë e njohur nga publiku.

Këngëtarja ka pranuar gjithmonë me krenari prejardhjen duke vënë theksin tek tradita që ka ajo trevë. Soni njihet edhe për aftësitë që ka në kërcim, të cilat shpesh e kanë ndihmuar t’i bëjë performancat e saj shumë më të bukura.