“STARBOY” E VJEDHUR? The Weeknd akuzohet nga kompozitorja e njohur, përfundon në gjyq – AlpeGossip
“STARBOY” E VJEDHUR? The Weeknd akuzohet nga kompozitorja e njohur, përfundon në gjyq

“STARBOY” E VJEDHUR? The Weeknd akuzohet nga kompozitorja e njohur, përfundon në gjyq

“Starboy” nga The Weeknd dhe Daft Punk gëzon një numër të madh të klikimeve në Youtube.
Mirëpo ka diçka që nuk ka funksionuar si duhet dhe këngëtari The Weeknd do të përballet me gjyq.

Kompozitorja Yasminah ka ngritur padi kundrejt tij duke e akuzuar se i ka vjedhur ritmin dhe melodinë e këngës.

Sipas mediave të huaja ajo kërkon si dëmshpërblim 5 milionë dollarë dhe mbështetësit e saj thonë se ka të drejtë, pasi të dyja kanë janë tepër të ngjashme.

Më poshtë ju sjellim dy këngët, “Starboy” dhe atë “Hooyo” dhe mund ta vini re ngjashmërinë.