“STOP DHUNËS…”/ Rozana Radi reagon ashpër ndaj Elvisit të “Për´puthen”: Kujdes kur hapni gojën… – AlpeGossip
“STOP DHUNËS…”/ Rozana Radi reagon ashpër ndaj Elvisit të “Për´puthen”: Kujdes kur hapni gojën…

“STOP DHUNËS…”/ Rozana Radi reagon ashpër ndaj Elvisit të “Për´puthen”: Kujdes kur hapni gojën…

Duke marrë shkas nga dy rastet e fundit të denigrimit të figurës femërore në Shqipëri, rasti i parë i Elvisit të “Për’Puthen” (kliko) Rozana Radi ka bërë një status të gjatë.

Ajo i dënon këto veprime dhe kërkon që këtyre figurave të mos u dëgjohet zëri në ekran.

“Gjatë jetës tonë ne mësojmë se kur një burrë shan një grua, kjo ndodh jo vetëm se kjo grua nuk ia ka dhënë, por as nuk ia ka treguar.”- janë fjalët në video me të cilat Rozana nis shkrimin e saj.

“Marre shkak nga ajo qe degjova mbrem ne nje emsion tv me lindi natyreshem ky mesazh) Sa e turpshme mbrem ti lihet mikrofoni ne dore disa “burrave” qe nuk duhet ti degjohet zeri. STOP dhunes ne te gjitha format ndaj grave dhe vajzave. Edhe asaj psikollogjike. Duke filluar nga lidera Shqiptare e deri te djemte qe zene karrige emisionesh jo per te gjetur dashurine ( se nje djale i ri e gjen dhe jashte studios ate) po por disa klikime me shume! Jam dakort qe jane te rinj dhe le te argetohen por kujdes :
Kujdes kur hapni gojen mendohuni qe nena juja nuk do jete krenare kur ju degjon duke fyer nje grua.”- ka shkruar ajo e revoltuar.